Акумулятори для авто

Автомобільні акумулятори - основні види і особливості
Акумулятор на авто або акумуляторна батарея - це один з основних елементів машини. Він виконує наступні функції:
- подає енергію, необхідну для запуску мотора;
- служить джерелом харчування для всіх електричних приладів автомобіля;
- додаткова подача енергії, коли потужності генератора не вистачає.
На сучасному авторинку можна знайти великий вибір акумуляторних батарей від відомих і зарекомендували себе виробників. Інтернет-магазин Алтіс пропонує автомобілістам розглянути пропозиції від таких брендів як Bosch, Варта, Ista, Forse, Rocket. Батареї від даних виробників входять в первинну комплектацію, що говорить про довіру автовиробників і водіїв.
Основними критеріями при виборі нового акумулятора є:
- напруга - це головна характеристика для розглянутих приладів. Залежно від транспортного засобу, необхідна певна напруга. Для легкових автомобілів така характеристика становить 12 вольт, для вантажних автомобілів - 24 вольта;
- пусковий струм або струм холодної прокрутки - від цієї характеристики буде залежати робота стартера. Найважче випробування для батареї - запуск двигуна на морозі, тому, чим вище даний показник, тим легше завести машину після зимової ночі;
- електроємність - показник, що виражається в ампер-годинах. Це означає, що пристрій з показником ємності 70 Ач віддає 1 ампер енергії за 70 годин. Вибір батареї за цим параметром залежить від обсягу двигуна транспортного засобу. Також на показник ємності впливає кількість електроприладів. Електроємність впливає на габарити батареї. Інтернет-магазин Алтіс пропонує варіанти акумуляторів ємністю 50 ампер годин, 60 ампер годин, 75 ампер годин і 100 ампер годин.
- кріплення - батарея повинна бути надійно закріплена і в залежності від марки авто кріплення буває верхнім або Днищевой.
- розміри і конфігурація висновків - для акумуляторів від азіатських брендів характерні високі, що підносяться над кришкою висновки, для європейських - висновки широкі і втоплені.
- виробник - судячи з відгуків, найбільш популярним серед автомобілістів сьогодні є акумулятори від відомого бренду Бош.
Акумулятор повинен відповідати полярності, передбаченої в машині.
Типи акумуляторів для авто
Сьогодні проводиться цілий ряд акумуляторних батарей, які розрізняються за видами.
- Гелевий акумулятор для авто містить електроліт в пов'язаному вигляді. У класичних АКБ електроліт - це кислота, агресивне речовина. Він може витекти, що небезпечно для здоров'я. Підвищити ступінь безпеки спробували за рахунок зниження плинності електроліту. Пристрої даного типу не бояться установки в похилому положенні, у них низький ступінь самозаряда, стійкість до вібрації. Вони видають високе значення холодного струму незалежно від заряду самої батареї.
- Лужний - в якості електроліту тут використовується луг, замість кислоти. До їх переваг можна віднести: тривале зберігання без втрати характеристик, функціонування при низьких температурах, немає шкідливих випарів, низький рівень самозаряда.
- Літієвий або літій-іонний - на сьогодні найбільш перспективні як додаткові джерела струму. Тут в ролі носіїв струму виступають іони літію. Вони володіють великою питомою ємністю, низьким рівень самозаряда.
Обслужіваемость сучасних АКБ
Сьогодні є три типи автомобільних батарей:
- обслуговуються - де є прямий доступ до всіх елементів приладу. Тут необхідно доливати дистильовану воду, якщо пристрій закипає. Перевагами таких АКБ є доступність ціни і можливість ремонту;
- малообслуговувані - у них менше ризик короткого замикання, вони також вимагають доливання дистильованої води, але набагато рідше;
- необслуговані - це нові моделі, в яких не потрібно долив води. Це стало можливим завдяки відсутності рідкого електроліту. Корпус таких батарей герметичний і виключає будь-який доступ. Тут немає необхідності постійно контролювати стан АКБ, вони мають більшу ємністю і пусковий потужністю.
Однак незважаючи на назви, всі типи батарей потребують догляду і регулярних оглядах.
Як вибрати автомобільний акумулятор
Щоб вибраний пристрій пропрацював довго, необхідно дотримуватися наступних правил:
- стежити за справністю всього електрообладнання, яке є на борту;
- намагатися розряджати АКБ в повному обсязі;
- краще використовувати для зарядки фірмове зарядний пристрій;
- рідинні агрегати не перевертати і не трясти.